MOK w Dynowie od czerwca do września 2019 r. planuje zrealizować szereg działań w plenerze inspirując się lokalną tradycją i kulturą ludową. Działania w projekcie mają na celu integrację mieszkańców miasta i gminy Dynów oraz "ożywienie" dawnych zwyczajów poprzez wielopokoleniowe inicjatywy w plenerze (600 osób, w tym mieszkańcy 8 wsi sąsiadujących z Dynowem z ternu Gminy Wiejskiej Dynów).
W niniejszym zadaniu pragniemy kontynuować działania wokół tradycji weselnej (2015 dot. MKiDN) i sobótkowej (dot. NCK z 2017 r.) poszerzając je o kolejne pomysły i udział nowych grup dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W terminie 22 czerwca zamierzamy przygotować pierwszy etnoperformans, czyli "Dynowskie sobótki - tradycje znad Sanu"
Następnie poprzez cykl działań (w terminie od 23 czerwca do 24 sierpnia) święto lokalnej tradycji, czyli "Pogórzańskie wesele"(premiera: 24 sierpnia , Ośrodek Turystyczny „Błękitny San”
Ostatni etap to promocja efektów projektu w szkołach i domach kultury we wrześniu. Do zadania zaprosiliśmy wielu partnerów, ekspertów oraz media.
Więcej informacji na stronie: www.weseleidynow.pl
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.